Слов’янські тату: значення, фото, ескізи

Слов'янські тату Символіка

Останнім часом багато людей наносять татуювання на тіло. Слов’янські тату стають все більш популярними серед тих, хто любить наносити етнічні мотиви на організм. Традиційних слов’янських татуювань не існує. Для малюнків, мотивів скіфських візерунків, орнаментів зі старих книг, елементів вишивки на старовинному одязі, казкових і міфологічних персонажів і т.д. А предки робили татуювання для себе, питання цікаве не так …

Історії

Слов’янські татуювання мають дуже довгу історію – воно бере свій початок від древніх слов’ян, які сприймали малюнки тіла виключно як амулети і символи, що визначають шлях життя.

Про татуювання слов’янського народу відомо небагато, вчені можуть тільки здогадуватися, як все було насправді. Але за загальними історіями з різних джерел можна сказати, що на шкіру наносилися різні малюнки, руни, візерунки і намальовані вивіски. Цьому сприяли:

 • Віра в язичницьких богів, леші, русалок, чаклунів;
 • Окультні знання;
 • Шанування предків.

Таким чином, нанісши на тіло кілька рун, вдалося стати набагато сильніше і витриваліше. Для захисту від злих духів на шкірі були зображені різні амулети у вигляді візерунків. Зараз люди (частіше чоловіки) роблять татуювання у вигляді того чи іншого язичницького бога, тварин і міфічних істот. Китайські ієрогліфи були замінені слов’янською тематикою, з усією її символікою і культурою.

Цікаво знати! У Стародавній Русі вважалося, що татуювання зі слов’янською символікою, як і будь-які інші татуювання, в принципі, не можна наносити на тіла людей, вік яких не перевищує тридцяти трьох років. Справа в тому, що саме в цьому віці завершуються основні, формуючі процеси у фізичному тілі, і вже тоді можна наносити на організм амулети.

Тільки волхви, які володіли таємними езотеричними знаннями і магічними навичками, мали право зробити татуювання. Вони наносили візерунок не тільки на шкіру, але і на енергетичне поле людини (ауру). Тільки так татуювання вступило в силу і допомогло його власнику.

Християнство, яке прийшло на Русь в XX столітті, повністю заборонило татуювання на знак язичництва. Релігія викорінювала всі обряди, культові заходи і свята язичників, священики захищали парафіян від міфічних сил, духів та інших «єресей». Значення слов’янських татуювань поступово забувалося, погляд на малюнки тіла від позитивних до негативних різко змінився. Культура безповоротно втрачається.

У наш час немає такого сакрального значення – за допомогою слов’янського татуювання можна прикрасити своє тіло красивими зображеннями рун, свастики і тварин, а також показати своє благоговійне ставлення до давньої історії і ваших предків. Такі малюнки часто мають особисте, індивідуальне значення – іноді вони зображують цілу філософію життя свого носія і його орієнтири.

Значення слов’янських татуювань

Татуювання древніх слов’ян і їх значення історично дуже багаті: образи богів, таких як Перун, Ярило або Велес, допомогли завоювати прихильність небес і досягти гармонії в різних сферах життя. Малюнки тварин були земними втіленнями божеств, вони наділяли людину своїми якостями – вовк надав своєму носію мужність і силу, птахи символізували зв’язок з небом.

Зараз сакральність слов’янських татуювань не має такої взаємодії з повсякденним життям, але для багатьох це важливо – в нашому тату-салоні можна не тільки прикрасити тіло малюнком в старовинному стилі, але і увічнити на ньому символи і амулети, які характеризують ваші життєві принципи і допомагають духовно в складні моменти.

Читайте:  Значення татуювання космос

Що означають татуювання слов’янських рун?

Слов’янські руни є давнім проявом слов’янського письма розкольників. Рунові знаки схожі на азіатські ієрогліфи, які мають глибоке історичне значення. Щоб зрозуміти руну, потрібна інтерпретація кожної з рун. Слов’янська символіка і орнаменти – це поступово розвивається напрямок, який має великі переваги для розвитку в майбутньому.

Кожен символ руни має загадкове зображення. У значеннях символів є слова: мир, веселка, сила, вітер, скеля, опора, Перун, джерело і т.д. Старообрядницьке рунічне письмо з’явилося задовго до 10 століття, яке ознаменувалося прийняттям нової віри. Про цей факт свідчать археологічні розкопки з письмовою мовою на побутовій техніці.

Значення слов’янських амулетів

Говорячи про слов’янських амулетах, то можна виділити найпопулярніші: лопух, Валькірія, Символ Жезла, Світла, Мольвінця і т.д. Насправді таких символів дуже багато, і всі вони дають потужний енергетичний запит на Всесвіт.

ЛампаСвітло є символом пам’яті предків. Цей амулет допомагає досягти цілей і реалізувати ваші мрії. Він протегував всьому слов’янському народу, уособлював світло, завдяки якому люди живуть на планеті.

агромоніяСлов’янський амулет Лопух – видовище удачі. Він здатний залучити все, що людина бажає. У центрі є порожній квадрат, де можна ввести додатковий символ, наприклад, руну.

Амулет лопуха привертає удачу

ВалькиріяВалькірія – найпоширеніший амулет. Найчастіше його застосовували до броні воїнів. Це символ мудрості, честі, благородства і справедливості. Таке татуювання захистить, принесе спокій і спокій. “Найкраща битва – це та, якої не сталося” – це відображення суті амулета. Забезпечуючи захист, Валькірія також приводить в порядок думки людини, умиротворює його гнів і гнів.

Амулет Валькірія захищає і наводить в порядок думки

Сіболь родуСимвол клану – самий універсальний амулет. Працює в різних напрямках:

 • допомагає швидше одужати пацієнтам;
 • покращує здоров’я;
 • відганяє злих духів;
 • Дає заряд позитивної енергії.

Таке татуювання допомагає з’єднати розум, душу і тіло з богами клану. Спочатку символ Роди зображувався у вигляді заповненого кола, а пізніше став згладженою чотирипроменевою свастикою з колами на кінцях променів.

molvinec1 Слов'янські тату: значення, фото, ескізиМоловінець захищає від пристріту і негативу, але має потужну силу, яка живить людину. Цей амулет за своєю енергією схожий на Символ Жезла, він також універсальний. Але основний спектр його дій – розсіювання зла, спрямованого на людину (носія амулета).

Назва амулета походить від слова «сказати», його головна мета – захистити людину від негативу інших людей (прокляття, злі слова)

колядникКолядка є одним з найпоширеніших сонячних релігійних символів древніх слов’ян. Відомо, що всі чоловіки носили колядку з дитинства, так як цей знак давав мудрість в побуті і кмітливість в бою.

весільна вечіркаВесільний зал – слов’янський захисний символ, який в найширшому сенсі символізує об’єднання двох кланів.

Слов’янські тату-орнаменти

Слов’яни дуже любили прикрашати своє тіло різними орнаментами, які, в свою чергу, символізували родючість. Ці візерунки складалися з точок, алмазів, трикутників і квадратів, спіралей і хрестів.

Жінки наносили татуювання із зображеннями хрестиків, листяних і квіткових орнаментів, а також ланцюгові сплетіння з квітів, листя, гілок і зелені. 

Для чоловіків татуювання зображувалися в першу чергу для того, щоб показати силу і силу. До таких предметів відноситься зображення корони, серце, всередині якого знаходиться напис людини, яка вшанувала благородне походження татуювальника.

Читайте:  Значення татуювання дракона

Старослов’янська свастика

Татуювання зі слов’янськими свастиками несуть величезне значення. Часто слово «свастика» нав’язує в розум фашистські трюки, але це зовсім не так. Гітлер також запозичив цей символ у стародавніх слов’ян.

татуювання зі свастикоюСлов’янська свастика зображена у вигляді хреста з вигнутими кінцями за годинниковою стрілкою, що символізує цикл речей в природі, зміни: зміну дня і ночі, чергування пір року. Слов’янська свастика може нести як мінімум три вигини, кількість яких може досягати навіть 10.

І так, слов’янська свастика символізувала правильний порядок речей в природі, а точніше здоров’я, силу, радість, сонце і світло.

Татуювання тварин і рослин серед слов’ян

Не варто забувати і про малюнки, на яких зображені тварини, воїни, волхви, рослини або міфічні істоти. Слов’яни були язичниками, крім поклоніння божествам, у них були культи тварин і дерев.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТАТУЮВАННЯ ЯЩІРКИ: ЗНАЧЕННЯ І ВИБІР МІСЦЯ НАНЕСЕННЯ

Значення татуювань з реальними і міфічними істотами:

 • ведмідь вважався втіленням бога Велеса, тварина шанувалося як господар лісу, захищаючи багатство природи, воно асоціювалося з перемогою і владою; цей символ означав родючість, здоров’я і силу;
 • вовк уособлював керівництво душ до загробного життя, символізував самотність, мужність, хитрість і справедливість; якщо ви вибираєте таке зображення для татуювання, важливо поставити правильне повідомлення, щоб амулет не завдав шкоди своєму власникові;
 • лисиця є символом родючості і сімейного вогнища.
 • кабан – лютий і незламний звір, але в той же час сильний і непереможний.
 • ворона асоціювалася з темними силами, але вважалася мудрою птицею;
 • дракон символізував єдність добра і зла, життя і смерті, подолання внутрішніх відмінностей; талісман з таким образом допоміг розкрити духовні сили і божественний принцип

Слов'янські тату ведмедяСлов’янські язичники обожнювали і нескінченно шанували природу, ставилися до природних стихій з трепетом. Поклоніння деревам як символу родючості, життя і зв’язку між світами відбивається на тату. Бочку завжди наносили потужно, що вважалося запорукою довгого і щасливого життя. Татуювання з кольором папороті або непереборної трави повинні були захистити від хвороб і пошкоджень. 

Якщо ви сповнені рішучості зробити татуювання, обов’язково знайдіть хороший тату-салон і майстра з відмінною репутацією. Обов’язково обговоріть ескіз майбутнього татуювання з майстром: він може більш детально розповісти про значення символів, поділитися своїм баченням, наскільки те чи інше зображення відповідає вашому образу.

Значення слов’янських богів

Боги є головними героями будь-якої міфології. Стародавні росіяни хвалили і прославляли їх, намагаючись вкласти в свої образи могутніх різноманітних героїв. У слов’янській язичницькій вірі існувала ієрархія серед богів, хоча деякі племена шанували «свого» бога.

Вищим божеством серед слов’ян був стрижень. Його шанували як бога-творця, якому поклоняються всі.Рід був богом неба, родючості. Стародавні слов’яни вірили, що він їхав по хмарі і посилав дощ на землю. Недарма в слов’янських мовах багато слів з коренем «стрижень».

Для позначення удачі і щастя слов’яни використовували слово «бог», спільне для всіх слов’ян. Слова «багатий» і «жалюгідний» мають прямо протилежне значення.

Зображення слов’янських богів були дуже популярні для татуювань зображень. До прийняття християнства їх було багато.

Найпопулярнішими з них були:

 1. Перун – громовідвідник, покровитель воїнів;
 2. Велес – бог матеріального благополуччя, покровитель родючості і худоби. Тим, хто поклонявся йому, він довіряв секретам землеробства і зцілення.
 3. Лада – богиня любові,
 4. Бог сонця, Ярило, шанувався як бог зачаття і пробудження.
 5. Сварог є прабатьком всіх богів, батьком багатьох світлих божеств, піклується про своїх небесних дітей і людей з усіх кланів Великого Роду.
 6. Дажбог – протегує родючості, його також шанували як бога сонця і тепла.
 7. Лель – бог любові і пристрасті, син богині краси і любові.
Читайте:  Татуювання крил - значення, ескізи, фото

Чоловічі слов’янські татуювання

Слов’янські татуювання для чоловіків відрізнялися характерними елементами і сюжетами – історично вони були богами і рунами. Значення кожного божества мало на увазі малюнок на певній частині тіла, а також на людині з певним статусом – наприклад, для воїна, Перуна, громовідводу і покровителя загону, припускали.

Слов’янські татуювання для чоловіків і їх значення не мають такої специфіки для сучасного любителя татуювань – серед їх різноманітності можна знайти найкрасивіший і ефектний малюнок, набити його за допомогою сучасної стилістики і увічнити унікальний образ на тілі.

Руни користуються великою популярністю в наші дні – кожен з них відповідає за життя людини, викриває його характер і особливості. Руни – це в основному татуювання на руці: чоловічі слов’янські татуювання у вигляді рун відмінно виглядають на плечі, на передпліччі, на руці і навіть на долоні. Такий малюнок здатний перетворити тіло і відрізнити його носія від натовпу, показати, наскільки він цінує і знає історію і культуру своїх предків. Руни зазвичай асоціювалися з богами і їх силами, тому багато слов’янських і давньоруських татуювань для чоловіків ідентифікували найважливіші сакральні образи. Не кажучи вже про смисли, руни виглядають ефектно і незвично на тілі – незважаючи на те, що вони є історичними символами, сучасна вистава може повністю трансформувати їх зовнішній вигляд, зробити їх унікальними.

Колірна гамма для чоловічих татуювань найчастіше темна, використовуючи чорний і сірий колір. Темні чоловічі татуювання на плечі, фотографії яких ви знайдете на нашому сайті, мають чіткі контури і якісно намальовані елементи, малюнок виглядає привабливо і привертає всі очі. Плече відмінно підходить для зображення чорно-сірих малюнків воїнів, в шоломах і зі зброєю – завдяки вигинам і м’язам татуювання виглядає об’ємно і дуже реалістично. Такі староцерковні слов’янські татуювання для чоловіків, які сьогодні отримали безліч варіантів і сюжетів, відрізняються своїм забарвленням і унікальним поєднанням старовинного і сучасного.

Для чоловіків також підійдуть татуювання в стилі біомеханіка.

Жіночі слов’янські татуювання

На слов’янських татуюваннях для дівчаток зображувалися різні тварини, такі як лань або лосі – їх населяли даждбоги, що відповідають за насіннєве благополуччя. Такі татуювання набиваються в поєднанні з різними орнаментами і візерунками, що робить малюнок витонченим і підкреслює жіночність, робить тіло ще більш привабливим. Жіночі давньослов’янські татуювання, фотографії і ескізи яких ви знайдете на нашому сайті, також включали різні руни і написи на старовинних символах – ви можете вкласти в них свій сенс і увічнити на своєму тілі цілу життєву філософію.

Інші варіанти татуювань для дівчаток, такі як татуювання троянд.

Слов’янські татуювання зі своїми значеннями – найбагатший світ малюнків тіла, який має унікальну історію і наділений різноманітними значеннями. Таке татуювання може створити для свого носія унікальний образ, який поєднує в собі спадщину наших предків і сучасний зовнішній вигляд архаїчних символів і елементів.

Фотографії слов’янських татуювань

Джерело: https://tayniymir.com http://artofpain.ru http://tattooha.com https://sueveriya.ru http://vse-o-tattoo.ru https://sudbamoya.ru     

Maya
Rate author
( No ratings yet )
Контакты тату мастера - Киев