Щоб зцілення пройшло швидко і без небажаних ускладнень, а ваше татуювання зберігає гарний зовнішній вигляд, дотримуйтесь наступних правил догляду за свіжим малюнком.
- Якщо майстер перемотав ваше свіже татуювання плівкою, видаліть його не більше ніж через 3 години і нанесіть свіжий компрес. Якщо після сеансу на шкіру відразу наносять компрес зі стерильної пелюшки, необхідно зняти її через 8-12 годин після нанесення. Якщо рідина вийшла з-під компресу або вона зісковзнула, її можна видалити раніше.
- Акуратно, але ретельно вимийте татуювання з милом під струменем теплої води.
- Далі потрібно акуратно замочити татуювання сухою паперовою серветкою або чистим рушником (але не натирати картинку), і дати шкірі «дихати» на 5-10 хвилин.
- Потім чистими руками нанесіть тонкий шар цілющої мазі на свіжий малюнок (бажано бепантен плюс або іншу спеціальну мазь для загоєння татуювань).
- Прикріпіть новий компрес з чистою вологопоглинаючою пелюшкою і зафіксуйте її штукатуркою або стрічкою. Пелюшки краще не фіксувати харчовою плівкою, вона не дає шкірі дихати. Але якщо ви плануєте багато перебувати на вулиці, то можна додатково обернути плівку поверх підгузника для фіксації. Підгузник повинен бути на 3-4 см більше самого татуювання, щоб уникнути ковзання компресу.
- Після 8-12 знову змініть компрес, дотримуючись інструкцій всіх попередніх точок. Компреси слід міняти протягом 3 днів.
- Після відмови від компресу слід продовжувати наносити цілющу мазь, або будь-який зволожуючий / живильний крем. Татуювання повинно постійно перебувати у вологому стані, це збереже малюнок і прискорить загоєння.
Не дивуйтеся, якщо через кілька днів після нанесення татуювання шкіра на її місці покрита лушпинням з частинками фарби – це нормальний процес відлущування верхнього шару шкіри (епідерміс), сама татуювання залишається в більш глибоких шарах шкіри (дерми).
Пам'ятайте! Категорично забороняється дряпати татуювання, лущитися і паритися! У перші 3 дні відмовтеся від прийому ванн, а на два тижні – від купання у водоймах. Ви можете прийняти не гарячий душ без попередження.
Перебування на сонці і солярії заборонено в перші два тижні, тому що ультрафіолетові промені руйнують постійний малюнок. Через два тижні після нанесення татуювання можна позасмагати, але тільки прикривши татуювання сонцезахисним кремом з захисним фактором не менше 50 SPF або прикривши малюнок тканиною. Надалі настійно рекомендується при попаданні на сонце (особливо агресивний) використовувати крем з високим фактором захисту від сонячної радіації (від 30 SPF і вище).
Заняття спортом (низька інтенсивність) допускаються з третього дня після татуювання, але відразу після уроку необхідно міняти компрес. Але рекомендуємо відкласти заняття спортом на 1-2 тижні, адже в деяких ділянках шкіри малюнок може розмити і трохи деформуватися, а піт заважає нормальному загоєнню татуювання.
Також небажано приймати алкоголь напередодні, під час і після тату-сеансу. Алкогольні напої пригнічують регенеративні функції шкіри і знижують імунітет в цілому. Якщо пияцтва не уникнути, віддавайте перевагу міцним напоям, і відмовтеся від вживання пива – це порушує згортання крові і призводить до посилення набряків в області татуювань.
Крім того, в крайніх випадках можуть виникнути такі побічні ефекти, як незначне підвищення температури, синці, набряки, збільшення лімфовузлів, розташованих близько до татуювання, стрес і деяка дратівливість. Нічого небезпечного в цьому немає, симптоми пройдуть досить скоро, просто татуювання стресове для організму, а фарба для нього – чужорідне тіло, з яким він бореться. Незабаром організм звикне до нової шкіри і заспокоїться.
Якщо у вас залишилися питання про зцілення , проконсультуйтеся з майстром.
І пам'ятайте: краще дотримуватися вказівок майстра по догляду за пару днів, ніж страждати всі 2 тижні загоєння, а потім пройти болісну процедуру по корекції повалених ділянок малюнка.
Бажаємо вам комфортного і швидкого зцілення від вашої нової прикраси!