Правильний догляд за татуюванням: загальна інформація

Багато хто, вирішивши зробити татуювання, не надають належного значення підготовці до процедури, а також періоду загоєння і одужання. Тим часом догляд за татуюванням так само важливе завдання, як нанесення якісного малюнка для майстра. Від того, наскільки сумлінно ви подбаєте про татуювання, це буде залежати, не так вже й багато – ваше здоров’я.

Процес догляду за татуюванням починається ще до його нанесення. Правильна підготовка до процедури забезпечить комфортну роботу майстра і благополуччя клієнта. Ось кілька правил, яких слід дотримуватися перед відвідуванням татуювальника:

  • за добу до запропонованої операції пийте багато рідини, щоб уникнути зневоднення і зробити шкіру зволоженою;
  • За 24 години до процедури не використовуйте розріджувачі крові, а також алкоголь;
  • якщо доводиться наносити великий малюнок, то краще з’їсти перед сеансом,
  • вибирати зручний одяг;
  • видалити волосся і зволожити ділянку тіла, на яку ви плануєте нанести малюнок.

Дотримання цих простих правил зробить саму процедуру простішою і приємніше, а процес одужання і загоєння пройде швидше.

Важливо! Всі малюнки на тілі повинні наноситися кваліфікованими майстрами в обладнаних приміщеннях. Він повинен бути чистим, а інструмент – стерильним. Крім того, татуювальник повинен бути професіоналом з прикладами успішної роботи. Якщо ви вирішили заощадити і зробити процедуру «в квартирі друга», то ні належна підготовка, ні якісний догляд за татуюванням після нанесення не забезпечать безпеку для вашого здоров’я.

Правила догляду за татуюваннями в перші години після нанесення

Отже, ви все-таки зважилися на татуювання і навіть мужньо витримали кілька годин роботи майстра в офісі. Подальший розвиток подій вже залежить виключно від вас, вашої організації та відданості. Звичайно, це в тому випадку, якщо майстер якісно виконав свою роботу. Щоб вся робота не пішла на марнотратство, а новий малюнок не викликав дискомфорту і болю, важливо знати, як доглядати за татуюванням після нанесення.

Виділяють основні етапи загоєння татуювань:

  • догляд за татуюваннями в перші дні – 24-48 годин;
  • обробка шкіри в перші два-три тижні;
  • догляд за малюнком на тілі весь наступний час.
Читайте:  Догляд за татуюванням. Короткий посібник користувача

Кожен з цих етапів має свій метод догляду за татуюваннями і відіграє важливу роль в процесі повного загоєння.

Перший етап передбачає догляд за пошкодженою ділянкою тіла в перші два дні. Шкіра вважається пошкодженою, так як голка майстра надає дратівливу дію на верхній шар шкіри, викликає мікрорани і порізи. Відразу після закінчення своєї роботи майстер накладе на місце малювання пов’язку пов’язку. Звичайно, він підкаже, що спочатку акуратно робити, щоб відчуття дискомфорту швидко пройшло і місце малюнка заживає якомога швидше.

Залежно від місця малювання, його розмірів і особливостей вашого тіла, пов’язку потрібно буде зняти через певний час. Проконсультуйтеся з татуювальником про те, коли можна буде відкрити болючу ділянку шкіри. Якщо пов’язку нанести з щільної пов’язки, то її можна залишити на добу. Завдяки тому, що товсті антиприлиплі пов’язки дозволяють шкірі дихати, її відновлення буде набагато швидше.Якщо майстер наклав пов’язку з тонких пов’язок, які швидко замочуються, то її необхідно зняти через 2-3 години. Якщо затягнутися з цим моментом, вологі пов’язки можуть висохнути і прилипати до тіла, що зробить подальше зняття пов’язки болючим і травматичним. Тому догляд за татуюванням в перші дні дуже важливий, так як від цього буде залежати ваше самопочуття в подальший час.

Перед тим як приступити до зняття пов’язок, продезінфікуйте руки:

  • добре мити руки з милом;
  • дезінфікувати їх спеціальним розчином або спиртом;
  • Ретельно просушіть.

Якщо пов’язка все-таки прилипла до шкіри, акуратно змочіть її водою, дайте їй просочитися і акуратно видаліть з області малювання. Звичайно, краще, якщо поруч з вами хтось інший. В ідеалі це може бути людина, яка багато знає про догляд за свіжим татуюванням, але ви можете просто запросити друга, який підтримає вас у важку хвилину.

  1. Після зняття пов’язок дайте шкірі трохи подихати. Ви можете відчувати печіння, поколювання та інші незручності. Це нормально, адже частина вашої шкіри кілька годин тому перенесла справжню операцію. Після цього акуратно промийте татуювання теплою або прохолодною водою. Нанесіть ніжний мильний засіб, краще, якщо це мило з антибактеріальною дією. Не використовуйте занадто гарячу або холодну воду, це може посилити біль і травмувати пошкоджену ділянку. Не використовуйте губки або дрібні серветки, щоб уникнути травм і відкритих ран. Обов’язково ретельно змийте сліди крові, щоб на шкірі не утворилися рубці, а також повністю видаліть мило з області тіла.
  2. Тепер потрібно висушити шкіру. В ідеалі промокніть чистим целюлозним рушником. Текстильна тканина в нашому випадку не підходить, так як тканина на даний момент є джерелом бактерій і мікробів. Не терти шкіру, догляд за татуюванням після нанесення повинен бути ніжним і ніжним на всіх етапах. Якщо дотик м’яким паперовим рушником болючий для вас або ви просто боїтеся доторкнутися до татуювань, то можете дати йому висохнути самостійно.
  3. Для цього необхідно зволожити площу картини. Пошкоджена шкіра вже починає повільно заживати, і навіть після першого прання ви можете відчути легку герметичність. Це станеться навіть при використанні ніжного зволожуючого мила. Тому тепер шкіра повинна бути добре зволожена. Використовуйте лосьйон або спеціальний крем з цілющим ефектом. Що стосується вибору правильного продукту для догляду за татуюваннями спочатку, то краще проконсультуватися з майстром.
Читайте:  Лазерна епіляція і татуювання: чи можу я це зробити?

Техніка зволоження пошкодженої ділянки:

  • наносити помірну кількість продукту на татуювання м’якими рухами, не перестарайтеся, занадто багато лосьйону не зовсім добре;
  • почекати, поки продукт повністю вбереться;
  • не використовувати мазі і лосьйони, що містять спирт, кортизон і алое вера, вони будуть тільки дратувати уражену ділянку;
  • не наносити пов’язку на зволожену ділянку, з цього моменту шкіра з малюнком повинна бути відкрита.

Намагайтеся ретельно доглядати за татуюванням як в перші години, так і всі наступні часи. Відповідальний підхід до процесу відновлення допоможе зробити цей період менш болючим і тривалим в часі.

Як і чим лікувати татуювання в перші 2-3 тижні після нанесення?

Наступним етапом буде період часу в 2-3 тижні після малювання. Вона довша, але простіша за попередню, адже до цього часу шкіра вже встигла трохи відновитися, а хворобливі відчуття притуплять і перестануть викликати помітний дискомфорт.

Щоденні гігієнічні процедури для області тіла з малюнком тепер ваше головне правило. Мийте татуювання двічі на день протягом не менше двох тижнів. Техніка гігієнічного догляду за малюнком на тілі нічим не відрізняється від процедури, яку ви виконували в перші 24 години.

Хворобливі відчуття з часом будуть замінені дратівливим сверблячкою, так як шкіра заживає, і вже зараз на ній можна помітити тонку кірку. Використовуйте зволожуючий крем, лосьйон або мазь кілька разів на день на пошкодженій ділянці. Ретельне зволоження зніме свербіж і прискорить відновлення.

Якщо ваша татуювання знаходиться в місці, яке приховано під одягом, то для періоду загоєння краще вибирати вільні речі з натуральних матеріалів. Щільний одяг з синтетики може не тільки пошкодити ще занадто ніжну шкіру, але і викликати запалення або інфекцію. Правила догляду за татуюванням після нанесення включають його обов’язковий захист від агресивного ультрафіолетового випромінювання. Навіть якщо за вікном спекотне літо, постарайтеся накрити місце малюнка ганчіркою, щоб запобігти сонячним опікам.

Читайте:  Лазерна епіляція і татуювання: чи можу я це зробити?

Також доведеться на деякий час відмовитися від тривалого купання і купання. Перебування у воді занадто довго може викликати зморшкування шкіри і зіпсувати роботу майстра. Крім того, купання в ставках і басейнах з не повністю загоєною шкірою може викликати роздратування і запалення. Душ не більше 10 хвилин – ваш єдиний варіант протягом перших 2-3 тижнів.

При появі свербежу намагайтеся не дряпати татуювання, щоб не травмувати тіло. Крім усього іншого, не забувайте постійно стежити за татуюванням: за його кольором, наявністю почервоніння, запалення або висипу. Своєчасне реагування на проблему допоможе швидко запобігти несприятливим наслідкам. Пийте воду, яка корисна для вашого організму в цілому, а також живить шкіру вологою, що робить процес відновлення менш болючим.

Як правильно доглядати за татуюванням в довгостроковій перспективі

Догляд за татуюванням – постійне завдання. Пропонуємо кілька корисних порад по догляду за рештою часу:

  • необхідно обробити татуювання сонцезахисним кремом з високим SPF;
  • краще відмовитися від процедур штучної засмаги;
  • стежити за тим, щоб татуювання не потіло, віддавайте перевагу натуральному легкому одягу в жарку погоду;
  • зволожувати шкіру лосьйонами або кремами;
  • при появі висипу або іншого роду дискомфорту зверніться до дерматолога;
  • постійно стежити за станом татуювання.

Дотримання всіх перерахованих вище правил допоможе вам швидко відновити шкіру і звести до мінімуму біль. Головне, ставитися до догляду за татуюванням так само відповідально, як і до вибору його малюнка. Будьте здорові, і нехай ваше татуювання не принесе неприємностей!

Maya
Тату майстер. Працюю у сфері татуювань понад 5 років.
Rate author
( No ratings yet )
Контакти тату майстра - Київ